Reniferowato

nie lubię świąt o czym już pisałam, więc nie będę wylewac tu swojej irytacji wywołanej okolicznosciową nagonką, ale mają one dla mnie jeden miły akcent, który zwyczajnie mnie bawi, otóż lata temu w pewnym środowisku otrzymałam ksywę „renifer”. Wzięła się ona od mojego imienia i tak zostało. Na początku irytowało, potem przyszła racjonalizacja, że mogło być gorzej typu: „Renata-szmata” ;-),  a przyległo Reni-fer czyli taki całkiem w porządku renifer lub Renata. Ci, którzy mnie znają z tej „zwierzęcej” strony ślą mi prezentują drobiazgi wszelkiej postaci, mam zatem ogrom reniferowatych bibelocików/wystrajaczy/dodatków zgromadzonych przez lata, które ozdabiają mój dom przez okragły  rok, a nie tylko w zimowe święta.  Mam kartki, obrazki, figurki, wytłaczanki a w skarpetach z reniferami czynię ten wpis. Pewnie banał, ale ten banał umila mi napięty ostatnio czas. Inna sprawa, która mnie cieszy, to przesilenie zimowe. Od szczenięcych lat, pamiętam słowa: „nowy rok na barani skok”. Nie rozumiałam ich długo, dopóki nie poznałam pełnej treści porzekadła, że dni przybywa. Ano przybywa już od dnia 21 grudnia. Kończą się szybko zaciągnięte zmrokiem dnie. Ponure z nieuchwytnym zachodem słońca. Kończą się smęty, idzie nowe, jaśniejsze, dłuższe, rozświetlone. Dla mnie to granica mroku. Teraz już będzie więcej  światła i nadziei w tej naturalnej cykliczności -tak sobie od lat powtarzam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii codzienność, małżeństwo, rodzina, Sprawy ludzkie, szpiczak mnogi, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Reniferowato

  1. Światła, ciepła i spokoju Rudolfie. Mi też od dwóch dni chodzi renifer po głowie, wspominam go już w trzecim miejscu.

    • tuwemnie pisze:

      dziękuję już po-świątecznie, co nie znaczy, że się przedawniło. Dla Ciebie dobrych dni w tym roku, który się rozpoczął :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>