Upłynął weekend,

kolejny weekned, tego zaskakującego w wydarzenia roku. Jeszcze 10 niedziel i zakończymy rok. Dziś od rana świeci słońce, może jeszcze nagrzeje dryfujące powietrze i sprawi odrobinę przyjemności ciepłą temperaturą.
Czas przed Wszystkimi świętymi robi się napięty. Trzeba ponawiedzać cmentarze i dać przejaw materialnej pamięci.
Od kilku już lat, nasze siostrzano-braterskie spotkania mają miejsce właśnie przy okazji święta 1 listopada. No chyba, że jest jakaś komunia, weselicho czy pochówek.
Smutne to nie co, że bez tego typu powinności mało mamy parcia na podtrzymywanie naszych rodzinnych więzów.
W niedzielę, byłam u Piotra. Przytył, trochę wydobrzał na twarzy. Imało się go poczucie humoru. Raz w tygodniu ma tam psychologa i jest Piotr zadowolony z tych kontaktów. Liczy tygodnie do wyjścia. Jest tak zmęczony specyfiką tamtejszych pacjentów, że dla Niego to surwiwal, ten pobyt tam.
Dokuczają Jemu bóle a to plecy, a to stopy, łydki, żebra. Wędrujące ma te ośrodki bólu.
Zrobiliśmy zakupy, aby miał co dojeść, po kiepskich posiłkach szpitalnych, wymieniliśmy odzież na świeżą i wróciłam do gawiedzi. Szybko obiad, lekcje i inne konieczne obrządki.
Zmęczenie psychiczne się pojawia. Pewnie jesienne smutasy w odcieniach żółci, brązu i czerwieni, jak liście dookoła.
Postanawiam sobie, ho ho ho a może i dłużej, że zacznę się ruszać czyli chcę zmusić nogi do aktywności polegającej na dźwiganiu podczas biegu, tego wszystkiego, co znajduje się nad nimi. A jest, co dźwigać, więc rozumiem poniekąd opór moich odnóży przed ubraniem obuwia sportowego.
No nic przyjdzie mi użyć przemocy.
Spróbuje informować o moich postępach na bieżąco, ile „bieżącość” będzie miała miejsce.
A teraz mały autodoping: ” kobieto rusz swoją leniwą d#pę”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii codzienność, małżeństwo, rodzina, Sprawy ludzkie, szpiczak mnogi, życie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>